Renowacja Starych Drzwi Drewnianych.

Zabierając się do renowacji starych drzwi drewnianych, przede wszystkim musimy wiedzieć, jaki sprzęt i środki chemiczne będą nam potrzebne.

Do renowacji moich drzwi drewnianych będę używał:

1.Opalarki firmy Steinel 1400S.

Zakupiona na allegro. Gwarancja 3 lata. Koszt całkowity z dostawą to 129 zł. Uwaga sprzęt nie zawiera dodatkowych akcesoriów czyli tak zwanych dysz i innego rodzaju dodatków.
Są one bardzo drogie, czasami dorównują nawet kosztowi samej opalarki. My jednak obędziemy się bez nich.
Jeśli kogoś jednak stać i chce sobie ułatwić pracę, niech dobrze patrzy czy dane akcesoria pasują do modelu jego opalarki, gdyż może się zdarzyć tak, że stracimy niepotrzebnie pieniądze.

2. Środek zabezpieczający drewno  i zwalczający jego pasożyty Hylotox Q. Kupiłem dwa opakowania po 450 ml.


Cena jednego opakowania w sklepie to 15.90. Razem wyniosło to mnie 31.80 gr, ale będę chciał odnowić 3 pary drzwi więc zapewne będę musiał jeszcze ten środek dokupić.

Z allegro wyczytać można zużycie środka wynosi:

przy zwalczaniu larw: 0,3 L/ 1 m2

przy zabezpieczaniu drewna: 0,1 L/ 1 m2

Łatwo można sobie obliczyć ile tego środka będziemy potrzebowali do zabezpieczenia drzwi przed kornikami. Wiadome, jeśli drzwi tak jak moje, są w mimo swojego wieku w dobrym stanie nie trzeba będzie używać, go aż tak dużo. Wszystko okaże się po zdjęciu farby wierzchniej. Na pewno warto zainwestować w środek zabezpieczający drewno, ponieważ drzwi mogą posłużyć nam na prawdę bardzo długo.

Uwaga przed użyciem, środka należy obowiązkowo przeczytać instrukcję widoczną na opakowaniu, oraz zapamiętać co robić w różnych przypadkach. Np. gdyby ów środek chemiczny wpadł nam do oka.

Tutaj link do charakterystyki tego środka. Proszę się z nim dobrze zapoznać, gdyż może to nam pomóc w różnych sytuacjach. Można z niego wyczytać że środek należy używać w pomieszczeniach z dobrą wentylacją.

http://www.altax.com.pl/nowekarty/HYLOTOXQ_Kartacharakterystyki05.11.2009.pdf

3. Szpachla i strzykawka z igłą.


Szpachla do ściągania rozgrzanej farby. Koszt 5.10 groszy. Strzykawka 10 ml z igłą koszt 30 groszy. Można kupić większą, jeśli ktoś ma na prawdę dużo korników na drzwiach, środek hylotox Q będzie wstrzykiwany do każda dziurę kornika. Jest  niezwykle ważne, aby zabić wszelkie pasożyty drewna.

4. Okulary ochronne.

Których nie posiadam, ale myślę o zakupie. Środek Hylotox q, gdy dostanie się do oka może wywołać nieodwracalne szkody, dlatego najpierw trzeba pomyśleć o jak najlepszej ochronie dla siebie. Dlatego jest tak ważne przeczytanie instrukcji odnośnie wszystkich używanych środków chemicznych.

5. Papier ścierny średnioziarnisty do drewna.

Do dokładnego oczyszczenia powierzchni po użyciu opalarki.

Na dzisiaj to tyle. Ponieważ ten osprzęt i środki chemiczne pozwolą nam rozpocząć pierwszą fazę prac przy pierwszej parze drzwi.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s